TR
TR
×

AUC

Genel Bilgiler

KAÜ Vizyonu

 

Bilimin ışığında;


• Yüksek kalitede eğitim ve öğretim vermek,

 

• Araştırma ve yayın faaliyetlerinde bulunmak,


• Araştırma sonuçlarını yerel ve uluslararası boyutta toplumla paylaşmak


• Küresel bilgi birikimine katkı sağlamaktır.

 

 KAÜ’nün Misyonu;


• Lefkoşa Surlariçi’nde yer alarak bölgenin, tarihi dokusu ve özelliklerini koruyup hayata kazandırmak,

 

• Bölgenin eğitsel, kültürel ve sosyo - ekonomik yönden gelişmesine katkı koymak,

 

• Ulusal boyutta kültürel değerlerine sahip, küresel boyutta analitik düşünüp karar veren ve çözüm üreten öğrenciler yetiştirmektir. 


Öğrenim Dili

KAÜ’de öğrenim dili İngilizce ve Türkçe’dir.

 

Akademik Programlar

KAÜ’de 6 lisans programının yürütüldüğü 3 fakülte faaliyet göstermektedir.

 

Akademik Yıl

KAÜ’de akademik yıl iki yarıyıldan oluşmaktadır. Akademik yılın birinci dönemi genellikle Eylül ayının son haftasında başlamakta ve Ocak ayının ortasında tamamlanmaktadır. İkinci dönem, Şubat ayının ortasında başlamakta ve Haziran ayının ortasında sona ermektedir. KAÜ’de dönem derslerini içeren yaz okulu da bulunmaktadır.

 

Kampüs

Kampüs alanı Lefkoşa Surlariçi KAÜ’nün ana kampüsünden ve şehirdeki belli merkezlerden servis - otobüs seferleri mevcuttur.

 

KAÜ’de Yaşam

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi kampüsü sürekli büyümekte  olan, öğrencileri, akademik ve idari çalışanları ile çok kültürlü ve sıcakkanlı büyük bir aileyi bünyesinde barından, yenilikçi ve modern yapısı ile sizlere renkli ve güvenilir bir ortam sunmaktadır.

 

Etkinlikler

Akademik yıl boyunca öğrenciler kampüste yapılan sanat etkinliklerinden, sergilerden, müzik etkinliklerinden, çok çeşitli sosyal ve akademik faaliyetlerden yararlanabilir. Bunların pek çoğu KAÜ’nün kültür merkezi olan Arabahmet Kültür Evi’nde gerçekleştirilmektedir. Yılın sosyal etkinliklerinin doruğa ulaştığı geleneksel Bahar Şenliği, Mayıs ayındadır.