TR
TR
×

KAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. ÖZGÖKER, TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 10 GENCİNİN SEÇİLDİĞİ ORGANİZASYONA, JÜRİ ÜYESİ OLARAK KATILDI

Dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum örgütlerinden birisi olan JCI (Junior Chamber International) tarafından 1983 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World”ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP - Türkiye`nin 10 Başarılı Genci` yarışmasının 2018 yılı sonuçlarının açıklandığı törene, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker Jüri üyesi olarak katıldı.

 

TOYP Türkiye 2018 Direktörü Saadet Güven, JCI İstanbul Şube Başkanı Ezgi Nida Burci Ener ve JCI Türkiye Baş Başkan Yardımcısı Burcu Erol’un konuşmaları ile başlayan Gala Gecesi, her kategori birinicisinin katılımcılara tanıtılması ve ödül takdimleri ile devam etti. Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi alanında jüri üyeliği yapan Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker de gala gecesine katılım gösterdi.

 

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Türkiye Derneği adına JCI İstanbul Şubesi tarafından 24 yıldır hayata geçirilen TOYP -Türkiye`nin 10 Başarılı Genci projesi, toplumsal gelişime katkısı bulunan ve daha iyi yarınların peşinde koşan ülkemizin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor.