TR
TR
×

Vehbi: KAÜ’nün, Dereboyu’ndaki Cloud binası hizmete açılıyor

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Doç. Dr. Asım Vehbi, 2018-2019 Akademik Yılı’nda hizmete açılacak olan KAÜ Dereboyu Cloud Binası’nın farklı fonksiyonları bulunan laboratuvarları ile uygulamalı ve interaktif olarak öğrencilerin kullanımına sunulacağını bildirdi.

KAÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Doç. Dr. Asım Vehbi, mevcut ve yeni gelecek öğrencilerin Cloud Binası ile geleceğe hazırlanacağını, KAÜ’nün Arabahmet Yerleşkesi’nin yanı sıra Dereboyu’ndaki Eğitim ve Araştırma Merkezi sayesinde öğrencilerin geçmiş ile geleceği bir arada yaşayacaklarını kaydetti.

GAÜ yüksek lisans ve doktora programları, KAÜ Dereboyu Cloud Binası’nda

Doç. Dr. Vehbi, açıklamasında; ‘‘Girne Amerikan Üniversitesi’nin yüksek lisans ve doktora programları, Girne Kampüsü’ne ilave olarak artık Lefkoşanın kalbi; KAÜ Dereboyu Cloud Binası’nda eğitime sunulacak. İlk etapta Mimarlık (MArch), İşletme Yönetimi (MBA), Uluslararası İlişkiler (MSc), Hukuk (LLM), Eğitim Yönetimi ve Denetimi (MA) yüksek lisans programları; Mimarlık (PhD), İşletme Yönetimi (PhD), Hukuk (PhD), Politika ve Uluslararası Çalışmalar (PhD) doktora programlarını başlatıyoruz, ilerleyen süreçlerde talebe göre diğer programların da açılmasını değerlendireceğiz. Yüksek lisans ve doktora programlarımız akşam üzeri ve/veya hafta sonu olması ile birlikte Lefkoşa’daki kamu personeline de olanak sağlamış olacaktır.’’ dedi.

Doç. Dr. Vehbi, açıklamasını ‘‘Şehir üniversitesi KAÜ’nün eğitim alanındaki adımları gurur ve onur vericidir. 2018-2019 Akademik Yılı’nda da en verimli ve kaliteli şekilde öğrencilerimizin yararlanabileceği eğitim ortamını hazırladık. Hedefimiz KAÜ öğrencilerinin en üst düzeyde eğitim alarak topluma ve hayata kazandırılmış birer birey olarak yola devam etmesi, almış oldukları bilgi birikimi ve sosyal birikimleriyle aranan meslek gruplarındaki kişiler arasında yerlerini almalarıdır.’’ diyerek sonlandırdı.