TR
TR
×

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Gökçe KEÇECİ, 23 Nisan’da Makamını İlkokul Öğrencisi Aybike BİROL’a Devretti

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Gökçe KEÇECİ, 23 Nisan’da Makamını İlkokul Öğrencisi Aybike BİROL’a Devretti


Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını GAÜ koleji 6. sınıf öğrencisi Aybike Birol’a devretti. 23 Nisan’da Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci’nin makamını devralan ilkokul öğrencisi Aybike Birol, tüm çocuklar için eşit eğitim hakkı mesajı verdi.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, GAÜ koleji 6. sınıf öğrencisi Aybike Birol’u makamında kabul eden Prof. Dr. Gökçe Keçeci, devir sırasında yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini söyledi. 23 Nisan’ın, geleceğin temsilcileri olarak tüm dünya çocukları arasında sevgi, barış ve kardeşlik içinde yaşayacakları bir dünyanın temeli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Gökçe Keçeci, “Biz eğitimcilerin görevi değerlerimize sahip çıkan, donanımlı ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir. Bunu başarmak ve çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakabilmek için öncelikle toplum olarak bizim kendi değerlerimize sahip çıkmamız gerekir. Bu anlamlı günde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında emeği olan ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamamıza vesile olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile tüm gazi ve şehitlerimizi şükranla anıyorum.” dedi. 

Prof. Dr. Gökçe KEÇECİ’nin koltuğuna oturan Aybike Birol da, “Eğitim daha iyi bir gelecek ve güzel bir dünya için şarttır. Herkesin eğitime kolay ulaşabilmesi ve bilinçli gelecek nesiller olmasını istiyorum. Bütün çocukların eşit bir şekilde eğitim almasını istiyorum. Ayrıca bize ve tüm çocuklara bu güzel bayramı hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ederim” dedi.