TR
TR
×

GÜZ-FALL  2021-2022  DERS PROGRAMI Güncel /COURSE LOADS Updated

 


course codecourse name

PA241Contemporary Art
monday 10:00-13:00 Victoria39 
PA141 ARC141History of Art and Culture ?
monday 14:00- 17:00 online
İÇT 251İÇT 251 Çevre Psikolojisi
çarşamba 10:00 - 13:00 online
MED241Çağdaş Sanat Kuramları
perşembe 14:00- 17:00 Victoria39- 3/1
İÇT253İÇT253 Kültür ve Mekan
cuma 10:00-13:00  VICTORIA 2/
ÇİN107SERAMİK TARİHİ I- 
cuma 14:00-16:00  VICTORIA39




EFL101YABANCI DİL I
salı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
EGL101ENGLISH1
PERŞEMBE 14:00-17:00 kc1+ ONLINE




ÇİN201ALÇI MODEL, ŞEKİLLENDİRME VE KALIP UYGULAMALARI I
salı 17:00-19:00 SERAMIK ATOLYE
ÇİN205YÜZEY TASARIMI 
salı 19:00- 21:00 SERAMIK ATOLYE
ÇİN209PİŞİRİM YÖNTEMLERİ VE FIRINLAR 
çarşamba 17:00-19:00 SERAMIK ATOLYE
ÇİN211ENDÜSTRİYEL SERAMİK  TASARIMI  I
perşembe 17:00-19:00 SERAMIK ATOLYE
PA101Foundation Studio
salı 10:00-16:00 Victoria 3/2
PA301Art Studio III
PA302Art Studio Iv
PA201Art Studio I
PA202Art Studio II




TURK001Turkish001
online
TURK101TÜRK DİLİ I
online
TFL101Turkish as a Foreign Language1
online/ wednesday 12:00-14:00
TUR101TÜRK DİLİ I
online
EGT105EĞİTİM FELSEFESİ
Salı 09.00-11.00 KC3+hybrid
EGT309SINIF YÖNETİMİ
Pazartesi 15:00-17:00 OFİS
EGT205ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ
Pazartesi 09:00-11:00 OFİS/ online
EGT 213ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİ
Perşembe 09.00-11 OFİS/online




BİL103Bilgisayar 1
online
COMP103Computer Skills 1
online




PA311PA311 Experimental Media
thursday 10:00-13:00 Victoria39
PA103 PA103 2D Design  
PA103 Perşembe 14:00-17:00 Victoria39 
İÇMT123İÇMT123MalzemeBilgisi








ÇİN109SERAMİK TERMİNOLOJİSİ
PAZARTESİ 10:00-13:00 VICTORIA 2/4 +online
MED141 İÇT141 İÇMT141SANAT VE KÜLTÜR TARİHİ
pazartesi 14:00-17:00 Victoria39+online
 ÇİN101 ÇOG105 Temel Sanat Eğitimi
salı 09:00- 12:00 Victoria 39 2/5
MED111Temel Sanat Eğitimi
salı 12:00- 15:00 Victoria 39 2/5
PA231PA231 Fundamentals of Painting
wednesday 10:00-13:00 Victoria 39 3/2
PA446PA446 Poster Design
friday 14:00- 17:00 COMPLAB 2
PA331PA331 Printmaking
friday 10:00- 13:00 Victoria 39




MED307 HALK101 Medya Araştırma Yön.  Araştırma Yöntemleri
salı 11:00-13.00  online
MED312Medya Etiği
pazartesi 10:00-13:00  online
HALK 109Reklamcılığa ve Tanıtıma Giriş
perşembe 11:00-13:00 KC-6+online
TCS201/ AMH115/ SMY209/ HALK207İLETİŞİM BECERİLERİNE GİRİŞ  / İLETİŞİM/  KİŞİLER ARASI İLETİŞİM
ortakders çarşamba 11:00-13:00 Victoria 39
SOSY501Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği
CUMA 10:00-13:00 KC-2




MED201Medya Okuryazarlığı (HALK209)
SALI 10:00-12:00 online
MED309Web Tasarımına Giriş (WEB Arayüzü Tasarımı)
salı 14:00-16:00 COMP LAB 2
ElectiveMED130 VİDEOGRAFİK
çarşamba 11:00-13:00 COMPLAB 2
MED101/ HALK105Medya ve İletişime Giriş  İletişime Giriş
çarşamba 14:00-16:00 online
MED203Görsel Tasarıma Giriş (HALK203)
perşembe 10:00- 12:00 COMP LAB 2




ÇİN113SERAMİK UYGULAMA I
çarşamba 10:00-13:00 Seramik Atölye
ÇİN213SERAMİK UYGULAMA III
çarşamba 10:00-13:00 Seramik Atölye
SERAMİK SERTİFİKA KURSU 1-2-3-
SALI 16:00-19:00 ÇARŞAMBA 16:00-19:00 PERŞEMBE: 16:00-19:00




İÇT101Temel Tasarım
salı tuesday 10:00- 16:00 Victoria 2/2 
İÇT102İç Mimarlık Tasarım Studyosuna Giriş
İÇMT101Temel Tasarım İlke ve Prensiplerisalı tuesday 10:00- 16:00 Victoria 2/3
İÇT111Mimari Çizim I
wednesday 14:00-17:01 STUDIO1
İÇMT111Mimari Çizim I
İÇT121Yapı Teknolojisi I
ÇARŞAMBA 10:00-13.00 VICTORIA 2/1
İÇMT121Dekorasyonda Üretim Teknikleri-IÇARŞAMBA 10:00-13.00 VICTORIA 2/1
ARC241Contemporary Architecture
monday: 14:00-17:00 ONLINE
İÇT 241Çağdaş İç Mimarlık
ARC481Project Management
monday 10:00-13:00 Victoria 2/2 + online




ARC351ARC351 Urban Design & Planing
monday: 09:00- 11:00 ONLINE
ARC381Professional Ethics
monday: 11:00-13:00 ONLINE
İÇT381Mesleki Etik (2kr)
ARC101Basic Design Studio
tuesday 10:00- 16:00 VICTORIA 2/1
ARC102Introduction to Architectural Design Studio
ARC361ARC361 Human Factors in Design
wednesday 10:00-13:00 Victoria 2/4
İÇT361Tasarımda İnsan Faktörü
ARC111Architectural Drawing I
wednesday 14:00-17:00 Studio I
ARC112Architectural Drawing II




İÇT 131İç Mekan Tasarım İlkeleri 
pazartesi: 11:00-13:00 VICTORIA 2/3
SNT541İç Mekan Tasarımında Renk, Doku ve Tekstil
pazartesi 14:00-17:00 ofis
ARC201Architectural Design Studio I
tuesday 10:00- 16:00 VICTORIA 2/4
ARC202Architectural Design Studio II
İÇT 201İç Mimarlık Tasarım Stüdyosu Isalı 10:00- 16:00 VICTORIA 2/4
İÇT202 İç Mimarlık Tasarım Stüdyosu II
İÇT310 Mobilya Tasarımı(3kr)
perşembe: 11:00-13:00 VICTORIA 2/2
İÇMT243Mobilya Tarihi




ARC211Digital Design & presentation I
Thursday 10:00-13:00 COMPLAB1
ARC212Digital Design & presentation IIThursday 10:00-13:00 COMPLAB1
İÇT 211Dijital Tasarım ve Sunum Iperşembe10:00-13:00 COMPLAB1
ARC401Architectural Design Studio V
tuesday 10:00- 16:00 STUDIO1-MEZZANINE
ARC402Graduation Project
ARC403Graduation Research & Preparation
thursday 14:00- 17:00 COMPLAB1




ARC301Architectural Design Studio III
tuesday 10:00- 16:00 ARCH studio1
ARC302Architectural Design Studio IV
SNT535Tasarımda Yaratıcı Düşünce
SALI 15:00-17:00 Kütüphane Toplantı Odası




SNT517Disiplinler Arası Sanat ve Tasarım Araştırmaları
THURSDAY 10:00-13.00 Kütüphane Toplantı Odası




PA131  MED131Photography  Temel Fotoğraf
monday/pazartesi 10:00-13.00  Victoria39 2/5
MED 205MED 205 Sinematografi
pazartesi 14:00-16:00 (ONLINE)
MED302Kısa Film Yapımı
ÇARŞAMBA 10:00-13:00 KC4
SNT536Toplumsal Bellek
ÇARŞAMBA 14:00-17:00 VICTORIA 39
CFA311Kurgu I
PERŞEMBE 10:00- 13:00 OFIS




SİY101Siyaset Bilimine Giriş
salı 09.00-11:00 ONLINE
KAM305Kamu Finansmanı ve Bütçe
çarşamba 11:00-13:00
SİY303Türkiye Siyaseti
ÇARŞAMBA  14:00-17:00 ONLINE
POLS303Turkish Politics
SİY301Avrupa Siyasal Tarihi
perşembe 10:00-13:00 ONLINE
PUB403Local Government& Administration
friday 10:00-13:00




POLS401POLS401 Political Sociology
monday 14:00-17:00 KC4
SOS100SOSYOLOJİ
çarşamba 14:00-17:00 Victoria 3/1




IRE403Turkish Diplomatic History& Foreign Politics
tuesday 13:00-15:00 kc3
IRE301International Organizations
monday 09:00- 11:00 online
IRE305 IRE305 History& Politics of Middle East
tuesday 09:00-12:00 online
PUB305 PUB305 Public Finance& Budgeting 
wednesday 11:00-13:00 KC3
PUB409Nation State& Nationalism
wednesday 14:00-17:00 KC2
ULU201KARŞILAŞTIRMALI POLİTİKA
PERŞEMBE  14:00-17:00  KC5 
IRE201Comperative Politics Ithursday 14:00-17:00  KC5 




UIY501ULUSLARARASI İŞLETME TEORİSİ VE UYGULAMASI
çarşamba 17:00-20:00 KC3
UIY505UIY505 Uluslararası Pazarlama
perşembe 17:00-20:00 KC3
UIY508UIY508 RİSK YÖNETİMİ
pazartesi 17:00- 20.00 KC4
UIY510UIY510 SEMINER
salı 17:00- 20:00 KC4




BUS201 /  BUS111BUS201 Intro to Economics 1 /  Principles of Economics I
monday 11:00-13:00 Arabahmet Amfi/ Victoria3/1
TBUS211  SKP107TBUS211 MİKROEKONOMİ 
Pazartesi 14.00-17.00 Arabahmet Amfi Victoria3/1
TBUS101/ SKP103 İşletmeye Giriş (Genelİşletme ile)
ÇARŞAMBA 10:00-13:00 KC5
BUS211 Microeconomics 
ortakders thursday 10-00-13.00 kc7
BUS401International Business
FRIDAY 10:00-13:00 KC5
UIY506ULUSLARARASI YÖNETİCİLER İÇİN FİNANS
pazartesi 17:00- 20.00 KC3




BUS431BUS431 Marketing Research
monday  10:00-13:00 KC6
BUS435Production Management
pazartesi 14.00-16.00 onlıne
POLS407 POLS407 Global Political Economy
SALI 15:00-17:00 KC4
UIY503 ULUSLARARASI EKONOMİ VE TİCARET
salı 17:00-20:00 KC3
UIY504İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
çarşamba 17.00-20.00 KC4
BUS303/ IHM305BUS303 Human Resource Management  IHM305 Human Resources in Hospitality
ortakders thursday 10.00-13:00 KC4
TBUS303TBUS303 İnsan Kaynakları Yön.
perşembe 14:00-17:00 KC-7




IHM105Intro to Hospitality
FRIDAY 11.00-13:00 KC4
IHM301Tourism Marketing & Sales
wednesday 14:00-17:00 KC6
IHM303Culinary Practice 1
thursday 14:00-17:00 KC6
AS107MUTFAK PLANLAMASI
MONDAY 14:00-17:00 KC6
AS109MUTFAKTA KALİTE YÖNETİMİ
tuesday 14:00-17:00 KC6
AS209İŞLETME YÖNETİMİ-I
FRIDAY 14.00-17:00 KC4
UIY509İLERİ ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ
cuma 17.00-20:00 KC3




İAY105Acil Hasta Bakımı I
Pazartesi 09:00-11:00 KC5
İAY107İAY107 Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme I
pazartesi 12.00-13:00  55/57 socialspace
İAY109İAY109 Acil Sağlık Hizmetleri I
Pazartesi 14:00-17:00 KC2
İAY207İAY207 Travma Bilgisi
CUMA UYGULAMA HASTANESİ
İAY205İAY205 Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme III
İAY206Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme IV
PERŞEMBE 14.00-17.00 KC4
İAY204Acil HAsta Bakımı III
perşembe 12.00-13.00   55/57 socialspace
İAY201İAY201 Mesleki Uygulama I
SALI 14.00-16.00 COMP LAB 1 
İAY202İAY202 Mesleki Uygulama II
PAZARTESİ 13:00-14.00  55/57 socialspace




FZT207Nörolojik HastalıklaR
Pazartesi 15:00-17:00 FİZYOTERAPİ LAB.
FZT209Fizyoterapi Yöntemleri II
SALI 10.00-12:00 FİZYOTERAPİ LAB
POD207POD207 Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Uygulamaları
perşembe 14.00-16.00 FIZYOTERAPİ LAB
FZT203Ortopedik Hastalıklar
perşembe 10.00-12.00  FİZYOTERAPİ LAB
FZT101Fizyoterapide Isı Işık Ajanları
ÇARŞAMBA 14.00-16.00 FİZYOTERAPİ LAB
FZT211Egzersiz Fizyolojisi
CUMA 11.00-13.00  FİZYOTERAPİ LAB
FZT205Romatizmal Hastalıklar
CUMA 14:00-16:00  FİZYOTERAPİ LAB




POD 107POD107 Podoloji
PAZARTESİ 11.00-13.00
ONLINE
POD205POD205 Diyabet ve Ayak Sağlığı-I
SALI 11.00-13.00
ONLINE
POD105POD105 Temel Mikrobiyoloji
ÇARŞAMBA 09:00-11:00
ONLINE
SeçmeliSMY106 STERİLİZASYON
ÇARŞAMBA 11.00-13.00
ONLINE
SeçmeliSMY109 Tıbbi Terminoloji
PERŞEMBE 09.00-11.00
ONLINE
SeçmeliSMY207 Meslek Etiği
PERŞEMBE 11.00-13.00
ONLINE
SKP105SKP105 Genel Sağlık Bilgisi
PERŞEMBE 14:00-16:00
ONLINE




EH 207/ ARI111 POD102BİYOKİMYA
PAZARTESİ 09:00-11:00 smyo uygulama lab
EH101EH101 İLAÇ ŞEKİLLERİ TEKNOLOJİSİ
pazartesi 11:00- 13:00 SMYO UYG. LAB
EH103EH103 ECZANE TEKNİKERLİĞİNE GİRİŞ
Pazartesi 14.00-17:00 SMYO UYG. LAB
EH203EH203 PRATİK İLAÇ BİLGİSİ I 
SALI 9.00-11.00 KC5 (İKİNCİ SINIF DERSİ)
EH205EH205 ECZACILIKTA TEMEL HESAPLAMALAR
SALI 14:00-16:00 KC5
EH201EH201 ECZANE MESLEKİ UYGUL. I
cuma 09:00-17:00  UYGULAMA YERİNDE




RPD307PSİKOLOJİK DANIŞMA KURAMLARI
Pazartesi 11:00-13:00 ofis
RPD401AİLE DANIŞMANLIĞI
Pazartesi 14:00-16:00 ofis  (ONLİNE)
RPD301DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI I
Salı 15:00-17:00 OFİS
SEÇMELİ MBRPD311Çocuk Psikolojisi (ÇOG107 ile)
Çarşamba 11:00-13:00  toplantı odası
RPD 101PSİKOLOJİYE GİRİŞ
ÇARŞAMBA 14:00-16:00 KC3
EGT421OKULLARDA RPD UYGULAMALARI 1
UYGULAMA YERİNDE+ Çarşamba 14:00-17:00 OFİS
RPD403MESLEK ETİĞİ VE YASAL KONULAR
Perşembe 15:00-17:00 Ofis (ONLİNE)
SEÇMELİ AE(RPD313 Ailede Bağml. Eğt)
cuma 11:00-13:00 KC3
FZT201Sağlık Psikolojisi
CUMA 09:00-11:00 KC3




ÇOG 207ÇOG 207 Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Uygulama 1
uygulama yerinde ; SALI/ çarşamba14:00-17:00  
Seçmeli 5AERPD409 KRİZE MÜDAHALE
Pazartesi 11:00-13:00 KC5
RPD201GELİŞİM PSİKOLOJİSİ 2
Pazartesi 14:00-16:00 KC3
RPD203ÖĞRENME PSİKOLOJİSİ 
Salı 09:00-11:00 KC6
RPD303PSİKOLOJIK TESTLER
Salı: 13:00-15:00  toplantı odası 
EGT103EĞİTİME GİRİŞ
Çarşamba 09.00-11:00 KC3
RPD205SOSYAL PSİKOLOJİ
Çarşamba 14:00-16:00 KÜTÜPHANE
RPD103KÜLTÜREL ANTROPOLOJİ (RPD107 ???)
Perşembe 09.00-11:00 Toplantı odası
RPD405RPD405 PROGRAM GELİŞTİRME
Perşembe 11:00-13:00 Toplantı odası
ÇOG101Çocuk Gelişimi 1
PERŞEMBE 14:00-16:00 
RPD305PSİKOLOJIK DANIŞMA İLKE VE TEKNİKLERİ
Cuma 09.00-11:00 toplantı odası
EGT311EĞİTİMDE AHLAK VE ETİK
Cuma 14:00-16:00 toplantı odası 




SÜS201SÜS201 Kesme Çiçek Yetiştiriciliği I
PAZARETSİ 10:00-12:00 COMP LAB1
SÜS205SÜS205 İç Mekan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği I
Pazartesi 14:00-17:00 COMP LAB 1
SÜS207SÜS207 Bitki Fizyolojisi
Salı 10:00-13:00 COMP LAB 1
SÜS209SÜS209 Bitki Koruma
Çarşamba 10:00-13:00 COMP LAB1
SÜS211 SÜS211 Mesleki Uygulama
Perşembe 10:00- UYGULAMA YERINDE




EGT303TOPLUMA HİZMET UYGULAMALARI    (AMH113 Proje Kültürü)
Çarşamba 14:00-16:00 toplantı odası
RPD309 MESLEKİ REHBERLİK
Perşembe 14:00- 16:00 toplantıodası
RPD407BİREYLE PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMA 1
Cuma 14:00-16:00 KÜTÜPHANE




EGT419ÖZEL EĞİTİM VE KAYNAŞTIRMA
perşembe 09:00-11:00 KC3
ÇOG103Özel Eğitim 1




BUS101Introduction to Business
friday 09:00-11:00 (ONLINE)




ARC121Building Technology I
wednesday 09:00-12:00 Studio I
ARC221Building Technology III
Friday 09:00-12:00 Studio I




SMY105 / 1.GRUP Kimya (ECZANE HİZMETLERİ İÇİN)
PAZARTESİ 09:00-11:00  meetingroom
SMY105/ 2. GRUPKimya (ANESTEZİ İÇİN)
PAZARTESİ 11:00-13:00  meetingroom
SMY107Fizik
pazartesi 14:00-16:00 KC1




SÜS203Dış Mekan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği I
Cuma 10:00-13:00




PA111Drawing I
wednesday 14:00-17:00 OsmanKetenAtolye
PA211Advanced Drawing I
ÇİN111TEKNİK RESİM VE PERSPEKTİF 




ÇİN203DEKOR TEKNIKLERI
PAZARTESİ 17:00-19:00
ÇİN205YÜZEY TASARIMI 
PAZARTESİ 19:00- 21:00




AS201AS201 SOĞUK MUTFAK3Cuma 09:00-12:00
AS203AS203 MUTFAK ÜRÜNLERİ3Cuma 12:00-15:00
AS111AS111 PİŞİRME YÖNTEMLERİ
SALI 09:00-11:00

AS 201SOĞUK MUTFAK
Cuma 09:00-12:00 Arabahmet Mutfak
AS 203MUTFAK ÜRÜNLERİ
Cuma 12:00-15:00 Arabahmet Mutfak




IHM101 MAT101 ARC131 Tourism & Hospitality Maths / MAT101Business Mathematics 1 / ARC131ARCHITECTURE MATHS
MONDAY 09:00-11:00 KC3
BUS205 Statistics I (IRE205)
MONDAY11:00-13:00 KC3
BUS307 / IHM307 BUS307 Business Finance / IHM307Hospitality Finance
MONDAY 14:00-16:00 KC5
BUS203 / BUS311Financial Accounting/ managerial accounting
TUESDAY 13:00-15:00 KC2




POLS301POLS301 European Political History
thursday 14:00-17:00 KC3
IRE405IRE405 International Politics of Cyprus
friday 14:00-17:00 KC3
POLS101Introduction to Political Science
thursday 10:00- 13:00 KC5 ortakders




BUS301Organizational Behaviour
wednesday 14:00-16:00 online 
BUS 315Principles of Marketing
friday 09:00-11:00 online




HALK103Halkla İlişkilere Giriş
CUMARTESİ 09.30-11.30
HALK107Pazarlama İlkeleri
CUMARTESİ 11.30- 13:30




TBUS207/ SKP101HUKUKA GİRİŞ TEMELHUKUK
pazartesi 09:00-11:00 KC4
BUS207Introduction to Law (PUB203)
ortakders tuesday/ salı 09:00-11:00 KC4
LAW101English Legal Method I
tuesday 11:00-13:00  LAW101 English Legal Method I
LAW107Legal Res. and Writing I
pazartesİ 11:00- 13:00 KC4




CS201 LAW109Communication Skills 1 /  Communication and Study Skills I
tuesday 15:00-17:00 KC1(ONLINE)
ANE201Mesleki İngilizce ISALI 13:00-15:00 KC1
FZT213Mesleki İngilizce I
AS 205MESLEKİ YABANCI DİL-I




TGT103Tıbbi ve Radyolojik Terminoloji
pazartesi 19:00-21:00 KC1
TGT101Tıbbi Görüntüleme I
pazartesi 17:00-19.00 KC1 
TGT201Tıbbi Görüntüleme III
pazartesi 17:00-19.00 KC1 (ONLINE)




RPD 207TEMEL İSTATİSTİK
cuma 17:30-19:30 online
TBUS205İSTATİSTİK I
SKP109İSTATİSTİK




ÇOG211Çocukla İletişim
ÇARŞAMBA 09:00-11:00 KC6
ÇOG109Eğitimde Araç Gereç Geliştirme
perşembe 11:00-13:00 KC3
ÇOG209Çocukta Bilim ve Teknoloji
PERŞEMBE 14:00-16:00 COMP LAB 2




 SMY205Toplam Kalite Yönetimi
çarşamba 14:00-16:00 onlıne




POD109Podoloji Uygulamaları-I
CUMARTESİ 09:00-12:00
POD203Podoloji Uygulamaları-III




SMY101Anatomi
ÇARŞAMBA 14.00-16.00
KC1
SMY103Fizyoloji
ÇARŞAMBA 16.00-18.00
KC1




FSH001Textile Technology
Perşembe 14:00-17:00 online
FSH141History of Fashion Art
Cumartesi 10:00-11:00 55-57 Social Space
FSH107Experimental Clothing Design
Cumartesi 11:00-13:00 55-57 Social Space




LAW103LAW103 Constitutional and Admin Law I
thursday 13:00-15:00 online- KC10-COURTROOM
LAW105LAW105 Legal Philosophy I
thursday 15:00-17:00 online- KC10-COURTROOM




LAW401LAW401 Company Law I
monday 13:30-15:30 KC10-COURTROOM
LAW403LAW403 Commercial Law I
wednesday 13:30-15:30 KC10-COURTROOM




LAW405LAW405 Public International Law I
pazartesi  15:30-17:30 KC10-COURTROOM
LAW407LAW407 International Law (IRE309)
çarşamba 15:00-17.30 KC10-COURTROOM
ELECTIVELAW313 Maritime Law
please contact with your instructor TUESDAY 15.00-17:00 KC10 COURTROOM