TR
TR
×

GÜZ-FALL  2021-2022  DERS PROGRAMI/COURSE LOADS

 

AMERICAN UNIVERSITY of CYPRUS FALL2021-2022 COURSE PROGRAM
PLASTIC ARTS

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
PA101Foundation StudioTUESDAY 09:00-15:00 Victoria 3/2
PA103PA103 2D Design (İÇMT123 Malzeme Bilgisi)THURSDAY 14:00-17:00 Victoria39
PA111Drawing Iwednesday 14:00-17:00 OsmanKeten Atölyesi + VICTORIA 3
PA211Advanced Drawing I
PA131Photographymonday 10:00-13.00 Victoria39 2/5
PA141History of Art and Culturemonday 14:00- 17:00 online



PA231Fundamentals of Paintingwednesday 10:00-13:00 Victoria 3/2
PA241Contemporary Artmonday 10:00-13:00 Victoria39+online
PA211Advanced Drawing Iwednesday 14:00-17:00 OsmanKeten Atölyesi
PA201Art Studio ITUESDAY 09:00-15:00 Victoria3/2
PA202Art Studio II
ElectiveİÇT253Kültür ve MekanCuma: 10:00 - 13:00 VICTORIA 39
ElectiveÇİN107 SERAMİK TARİHİ I-Cuma: 14:00 - 16:00 VICTORIA 39+online



TURK001Turkish001online
NH 001Atatürk İlkeleri ve İ.Tarihi Ionline



PA301Art Studio IIITUESDAY 09:00-15:00 Victoria 3/2
PA302Art Studio Iv
PA311PA311 Experimental MediaTHURSDAY 10:00-13:00 Victoria39
PA331PA331 Printmakingfriday 10:00- 13:00 Victoria 2/4
ElectivePA446 Poster Designfriday 14:00-17:00 COMPLAB 2
ElectiveMED130 VİDEOGRAFİKçarşamba 11:00-13:00 complab2
ElectiveMED 205 Sinematografipazartesi 14:00-16:00 ONLINE
PA103PA103 2D Design (İÇMT123malzeme bilgisi)perşembe 14:00-17:00 Victoria39
MED241Çağdaş Sanat Kuramlarıperşembe 14:00- 17:00 Victoria39- 3/2
GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
MED131Temel Fotoğrafpazartesi 10:00-13.00 Victoria39 2/5
MED 141Sanat ve Kültür Tarihipazartesi 14:00-17:00 Victoria39+online
MED111Temel Sanat Eğitimisalı 12:00- 15:00 Victoria 39 2/5
MED101Medya ve İletişime Girişçarşamba 14:00-17:00 online
EFL101English Isalı 15:00-17:00 KC-2++online
TURK001Türk Dili ve Yazım Kuralları Ionline
NH 001Atatürk İlkeleri ve İ.Tarihi Ionline



MED201Medya OkuryazarlığıSalı 10:00-13:00 +online
MED203Görsel Tasarıma Girişperşembe 10:00- 13:00 COMPLAB2
MED205MED205 Sinematografipazartesi 14:00-16:00+online
MED241Çağdaş Sanat Kuramlarıperşembe 14:00- 17:00 Victoria39- 3/2
SeçmeliMED130 VİDEOGRAFİKçarşamba 11:00-13:00 COMPLAB 2
ElectivePA446 Poster Designfriday 14:00- 17:00 COMPLAB 2
PA103PA103 2D Design (İÇMT123malzeme bilgisi)perşembe 14:00-17:00 Victoria39



CFA311Kurgu IPERŞEMBE 10:00-13:00 OFIS
MED312Medya Etiğipazartesi 10:00-13:00 online
MED302Kısa Film YapımıÇARŞAMBA 10:00-13:00 KC4
MED307 HALK101Medya Araştırma Yön. / Araştırma Yön.salı 11:00-13.00 online
MED309Web Tasarımına Giriş (WEB Arayüzü Tasarımı)salı 14:00-16:00 COMP LAB 2
PA331PA331 Printmakingfriday 10:00- 13:00 Victoria 2/4
ElectivePA446 Poster Designfriday 14:00-17:00 COMPLAB 2
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
İÇT101Temel Tasarımsalı tuesday 10:00- 16:00 Victoria 2/2
İÇT102İç Mimarlık Tasarım Studyosuna Giriş
İÇT111Mimari Çizim Iwednesday 14:00-17:01 STUDIO1
İÇT121Yapı Teknolojisi IÇARŞAMBA 10:00-13.00 VICTORIA 2/1
İÇT131İç Mekan Tasarım İlkeleripazartesi: 11:00-13:00 ONLINE+ VICTORIA2/3
İÇT141Sanat ve Kültür Tarihipazartesi 14:00-17:00 VICTORIA39+ online



İÇT201İç Mimarlık Tasarım Stüdyosu Isalı tuesday 10:00- 16:00 VICTORIA 2/4
İÇT202İç Mimarlık Tasarım Stüdyosu II
İÇT211Dijital Tasarım ve Sunum Iperşembe10:00-13:00 COMPLAB1
İÇT241Çağdaş İç Mimarlıkmonday: 14:00-17:00 ONLINE
İÇT251Çevre Psikolojisiçarşamba 10:00 - 13:00 ONLINE
İÇT253Kültür ve MekanCuma: 10:00 - 13:00 VICTORIA 39



İÇT361Tasarımda İnsan Faktörüpazartesi/monday 14:00-17:00 studio1
İÇT381Mesleki Etik (2kr)wednesday 10:00-12:00 VICTORIA 2/4
İÇT310Mobilya Tasarımı(3kr)perşembe: 11:00-13:00 VICTORIA 2/4
electivePA103 2D Design (İÇMT123Malzeme Bilgisi)perşembe 14:00-17:00 Victoria39
TURK001Türk Dili ve Yazım Kuralları Ionline
NH 001Atatürk İlkeleri ve İ.Tarihi Ionline
İÇMEKAN TASARIMI 

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
İÇMT101Temel Tasarım İlke ve PrensipleriSALI 09:00- 15:00 Victoria 2/3
İÇMT111Mimari Çizim Içarşamba 14:00 -17:00 STUDIO1
İÇMT121Dekorasyonda Üretim Teknikleri-IÇARŞAMBA 10:00-13.00 VICTORIA 2/1
İÇMT141Sanat ve Kültür Tarihipazartesi 14:00-17:00 VICTORIA39+ online
İÇMT131İç Mekan Tasarım İlkeleripazartesi: 11:00-13:00 ONLINE+ VICTORIA2/3
İÇMT243Mobilya Tarihiperşembe: 11:00-13:00 VICTORIA 2/2
İÇMT123İÇMT123 Malzeme Bilgisi (PA103-2DDesign)perşembe 14:00-17:00 VICTORIA39
EFL101İngilizce Isalı 15:00-17:00 KC-2
TURK001Türkçe IONLINE
ARCHITECTURE

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
ARC131Mathematicsmonday 09:00-11:00 KC3
ARC141History of Art and Culturemonday 14:00- 17:00 online
ARC101Basic Design Studiotuesday 10:00- 16:00 VICTORIA 2/1
ARC102Introduction to Architectural Design Studio
ARC111Architectural Drawing Iwednesday 14:00-17:00 Studio I
ARC112Architectural Drawing IIwednesday 14:00-17:00 Studio I
ARC121Building Technology Iwednesday 09:00-12:00 Studio I



ARC211Digital Design & presentation IThursday 10:00-13:00 COMPLAB1
ARC212Digital Design & presentation IIThursday 10:00-13:00 COMPLAB1
ARC201Architectural Design Studio Ituesday 10:00- 16:00 VICTORIA 2/4
ARC202Architectural Design Studio II
ARC221Building Technology IIIFriday 10:00-13:00 STUDIO1
ARC241Contemporary Architecturemonday: 14:00-17:00 ONLINE
PA446PA446 Poster Designfriday 14:00- 17:00 COMPLAB 2
PA331PA331 Printmakingfriday 10:00-13:00 Victoria 2/4
TURK001Turkish I
TFL101Turkish as a Foreign Lang. Ituesday 12:00-13: online???



ARC301Architectural Design Studio IIItuesday 10:00- 16:00 ARCHSTUDIO-1
ARC302Architectural Design Studio IV
ARC351ARC351 Urban Design & Planingmonday: 11:00-13:00 ONLINE- STUDIO1
ARC361Human Factors in Designmonday 14:00-17:00 studio1
ARC381Professional Ethicswednesday 10:00-12:00 VICTORIA 2/4
Elective 4

NH001National History I



ARC401Architectural Design Studio Vtuesday 10:00- 16:00 STUDIO1-MEZZANINE
ARC402Graduation Projecttuesday 10:00- 16:00 STUDIO1-MEZZANINE
ARC403Graduation Research & Preparationthursday 14:00- 17:00 COMPLAB1
ARC481Project Managementmonday 10:00-13:00 Victoria 2/2 + online
Faculty of BUSINESS and Economics International Business Man.

codecourse nametime & place
BUS101Introduction to Businessfriday 09:00-11:00 (ONLINE)
BUS111Principles of Economics I (bus201 İLE)ortakders MONDAY 11-00-13.00 Arabahmet Amfi
COMP103Computer Applications 1.onlıne
EGL101English 1thursday 14:00-17:00 KC1 HYBRID
MAT101Business Mathematics 1monday 09:00-11:00 KC3
NH001National History Ionlıne
TFL 101Turkish for Foreigners 1tuesday 12:00-13: online???



BUS203Financial Accounting I (BUS311 ile beraber))Tuesday 13:00-15:00 KC2
BUS205Statistics I (IRE205)MONDAY11:00-13:00 KC3
BUS207Introduction to Law (PUB203)ortakders tuesday/ salı 09:00-11:00 MEETINGROOM
BUS211Microeconomicsortakders thursday 10-00-13.00 kc7
CS201Communication Skills 1tuesday 15:00-17:00 KC1(ONLINE)
TURK001Turkish I



BUS301Organizational Behaviourwednesday 14:00-16:00 online
ElectiveBUS303 Human Resource Managementortakders thursday 10.00-13:00 KC4
BUS307BUS307 Business FinanceMONDAY 14:00-16:00 KC5
BUS311managerial accountingTuesday 13:00-15:00 KC2
BUS 315Principles of Marketingfriday 09:00-11:00 online
T.Elective-POLS301 European Political Historythursday 14:00-17:00 KC3



BUS401International BusinessFRIDAY 10:00-13:00 KC5
BUS431Marketing ResearchMONDAY 10:00-13:00 KC6
BUS435Production Managementmonday 14.00-16.00 online
ElectivePUB305 Public Finance& Budgetingwednesday 11:00-13:00 kc3
T.Elective-IRE305 History& Politics of Middle EastTuesday 09:00-12:00 ONLINE
T.Elective-POLS301 European Political Historythursday 14:00-17:00 KC3
Int. TOURISM Management

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
BUS 101Intro to Business Managemnttuesday 14:00-17:00 (ONLINE)
BUS 103Intro to Computeronline
EGL 101Devl. Of Reading Skillsthursday 14:00-17:00 KC1(ONLINE)
IHM101Tourism & Hospitality MathsPazartesi 09:00-11:00 KC3
IHM 105Intro to HospitalityFRIDAY 10.00-13:00 KC4
NH001National History Ionline
TFL101Turkish as a Foreign Language Ionline



BUS201Intro to Economics 1 ( bus111İLE)monday 11:00-13:00 Arabahmet Amfi
BUS203Financial AccountingTuesday 13:00-15:00 KC2
TURK001Turkish Ionline



IHM301Tourism Marketing & Saleswednesday 14:00-17:00 KC6
IHM303Culinary Practice 1thursday 14:00-17:00 KC6
IHM305Human Resources in Hospitalityortakders thursday 10.00-13:00 KC5
IHM307Hospitality FinanceMONDAY 14:00-16:00 KC5
LAW

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
BUS207Introduction to Law (PUB203)ortakders tuesday/ salı 09:00-11:00 KC4
TBUS207/ SKP101HUKUKA GİRİŞ TEMELHUKUKpazartesİ 09:00-11:00 KC4
LAW101LAW101 English Legal Method ITUESDAY 11:00 -13:00 KC4
LAW103Constitutional and Admin Law Ithursday 13:00-15:00 online- KC10-COURTROOM
LAW105Legal Philosophy Ithursday 15:00-17:00 online- KC10-COURTROOM
LAW107LAW107 Legal Res. and Writing Ipazartesİ 11:00- 13:00 KC4
LAW109LAW109 Communication and Study Skills Ituesday 15:00-17:00 KC1+ (ONLINE)



LAW401Company Law Imonday 13:30-15:30 KC10-COURTROOM
LAW403Commercial Law Iwednesday 13:30-15:30 KC10-COURTROOM
LAW405Public International Law Ipazartesi 15:30-17:30 KC10-COURTROOM
LAW407International Law (IRE309)çarşamba 15:00-17.30 KC10-COURTROOM
ELECTIVELAW313 Maritime Lawplease contact with your instructor TUESDAY 15.00-17:00 KC10 COURTROOM
ELECTIVE

SİYASET BİLİMİ & Kamu Yönetimi (tr)

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
TBUS101/ SKP103İşletmeye Giriş (Genelİşletme ile)ÇARŞAMBA 10:00-13:00 KC5+ hybrid
BİL103/ COMP103Bilgisayara Giriş 1ONLINE
SOS100SOS100 SOSYOLOJİPAZARTESİ 14:00-17:00 ARABAHMET AMFİ
SİY101Siyaset Bilimine Girişsalı 09.00-11:00 ONLINE
EFL101İngilizce Isalı 14:00-17:00 KC-2
NH001Milli Tarih IONLINE



TBUS211 / SKP107MİKROEKONOMİPazartesi 14.00-17.00 Arabahmet Amfi
ULU201KARŞILAŞTIRMALI POLİTİKAthursday 14:00-17:00 KC5 ortakders
TBUS205İSTATİSTİK Icuma 17:30-19:30 online
TBUS207/ SKP101HUKUKA GİRİŞ TEMELHUKUKpazartesi 09:00-11:00 KC4
TCS201/ AMH115/ SMY209 / HALK105İLETİŞİM / İLETİŞİM BECERİLERİ Içarşamba 11:00-13:00 VICTORIA 39
TURK001TURKISH IONLINE



SİY301Avrupa Siyasal TarihiPerşembe 10:00-13:00 online
SİY303Türkiye SiyasetiÇARŞAMBA 14:00-17:00 ONLINE
TBUS303İnsan Kaynakları Yön.perşembe 14:00-17:00 KC7
KAM305Kamu Finansmanı ve Bütçeçarşamba 11:00-13:00 ONLINE
POLITICAL SCIENCE & PUBLIC ADM.

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
BUS101Intro.to Business& Management 1tuesday 10:00-13:00 (ONLINE)
COMP103Intro. to Computer& Information Systems 1ortakders
ELECTIVE

POLS101Introduction to Political Sciencethursday 10:00- 13:00 KC5 ortakders
EGL101Development of Reading Skillsthursday 14:00-17:00 KC1(ONLINE)
NH001National History l.ortakders
TFL101Turkish as a Foreign Language 1



BUS211Microeconomicsortakders thursday 10-00-13.00 kc7
IRE201Comparative Politics 1thursday 14:00-17:00 KC5 ortakders
BUS205/ IRE205Statistics lMONDAY 11:00-13:00 KC3
PUB203/ BUS207Introduction to Lawortakders tuesday/ salı 09:00-11:00 MEETINGROOM
CS201Communication Skills 1tuesday 15:00-17:00 KC1(ONLINE)
TURK 001Turkish l.



POLS301POLS301 European Political Historythursday 14:00-17:00 KC3
POLS303Turkish PoliticsÇARŞAMBA 14:00-17:00 ONLINE
PUB305BUS307 Business Finance & PUB305 Public Finance& Budgeting
PUB305PUB305 Public Finance& Budgetingwednesday 11:00-13:00 KC3
BUS303Human Resource Managementortakders thursday 10.00-13:00 KC4



POLS401Political Sociologypazartesi 14:00-17:00 KC4
PUB403Local Government& Administrationfriday 10:00-13:00 ONLINE
POLS407Global Political EconomyTUESDAY 14:00-17:00 KC4
PUB409Nation State& Nationalismçarşamba 14:00-17:00 KC2
INTERNATIONAL RELATIONS

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
BUS101Intro. to Business& Managementortakders
COMP103Intro. to Computer&Information Systems Iortakders
EGL101Development of Reading Skillsthursday 14:00-17:00 KC1(ONLINE)
elective

POLS101Introduction to Political ScienceFriday 14:00- 17:00 KC5 ortakders



NH001National History Iortakders
TFL101Turkish as an Foreign Language Ionline



BUS211Microeconomicsortakders thursday 10-00-13.00 kc7
IRE201Comperative Politics Ithursday 14:00-17:00 KC5 ortakders
BUS205Statistics I (IRE205)MONDAY 11.00-13:00 KC3
BUS207Introduction to Law (PUB203)ortakders tuesday/ salı 09:00-11:00 MEETINGROOM
CS201Communication Skills 1tuesday 15:00-17:00 KC1(ONLINE)
TURK001Turkish Iortakders



POLS301POLS301 European Political Historythursday 14:00-17:00 kc3
IRE301International Organizationsmonday 10:00- 13:00 online
IRE305IRE305 History& Politics of Middle EastPERŞEMBE 10:00-13:00 ONLINE
IRE309IRE309 International Law (LAW407)çarşamba 15:00-17.00 KC10-COURTROOM



POLS401POLS401 Political Sociologypazartesi 14:00-17:00 KC4
POLS407Global Political Economymonday 10:00-13:00 KC4
IRE403Turkish Diplomatic History& Foreign Politicstuesday 14:00-17:00 KC3
IRE405IRE405 International Politics of Cyprusfriday 14:00-17:00 KC3
Rehberlik ve Psikolojik Danismanlik

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
EGT 103EĞİTİME GİRİŞÇarşamba 09.00-11:00 KC3
EGT105EGT105 EĞİTİM FELSEFESİSalı 09.00-11.00 KC3
BİL103BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİonline
EFL101YABANCI DİL Isalı 15:00-17:00 KC2 online
RPD101PSİKOLOJİYE GİRİŞÇARŞAMBA 14:00-16:00 KC3
RPD103RPD103 KÜLTÜREL ANTROPOLOJİPerşembe 09.00-11:00 toplantı odası
TAR 101ATA. İLKE VE İNK. TARİHİ IOnline
TUR 101TÜRK DİLİ IOnline



EGT205EGT205 ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİPazartesi 09:00-11:00 OFİS/ online
EGT213EGT213 ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİPerşembe 09.00-11 OFİS/online
RPD201GELİŞİM PSİKOLOJİSİ 2Pazartesi 14:00-16:00 KC3
RPD203ÖĞRENME PSİKOLOJİSİSalı 09:00-11:00 KC6
RPD 205SOSYAL PSİKOLOJİÇarşamba 14:00-16:00 KÜTÜPHANE
RPD 207TEMEL İSTATİSTİKcuma 17:30-19:30 online
SEÇMELİ MBRPD311Çocuk Psikolojisi (ÇOG107 ile)Çarşamba 11:00-13:00 toplantı odası
SEÇMELİ AE(RPD313 Ailede Bağml. Eğt)cuma 11:00-13:00 KC3



EGT303TOPLUMA HİZMET UYGULAMALARIÇarşamba 14:00-16:00 toplantı odası
EGT309EGT309 SINIF YÖNETİMİPazartesi 15:00-17:00OFİS
EGT311EĞİTİMDE AHLAK VE ETİKCuma 14:00-16:00 toplantı odası
SEÇMELİ MBRPD311Çocuk Psikolojisi (ÇOG107 ile)Çarşamba 11:00-13:00 toplantı odası
SEÇMELİ AE(RPD313 Ailede Bağml. Eğt)cuma 11:00-13:00 KC3
RPD301DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI ISalı 15:00-17:00 OFİS
RPD303RPD303 PSİKOLOJIK TESTLERSalı 13:00-15:00 toplantı odası
RPD305PSİKOLOJIK DANIŞMA İLKE VE TEKNİKLERİCuma 09.00-11:00 toplantı odası
RPD307PSİKOLOJİK DANIŞMA KURAMLARIPazartesi 11:00-13:00 (online)
RPD309MESLEKİ REHBERLİKPerşembe 14:00- 16:00 toplantıodası



EGT 421OKULLARDA RPD UYGULAMALARI 1Çarşamba 14:00-17:00 OFİS
EGT 419/ ÇOG103ÖZEL EĞİTİM VE KAYNAŞTIRMAperşembe 09:00-11:00 KC3
Seçmeli 5AERPD409 KRİZE MÜDAHALEPazartesi 11:00-13:00 KC5
RPD401RPD401 AİLE DANIŞMANLIĞIPazartesi 14:00-16:00 ofis (ONLİNE)
RPD403MESLEK ETİĞİ VE YASAL KONULARPerşembe 15:00-17:00 Ofis (ONLİNE)
RPD405RPD405 PROGRAM GELİŞTİRMEPerşembe 11:00-13:00 Toplantı odası
RPD407BİREYLE PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMA 1Cuma 14:00-16:00 KÜTÜPHANE
COCUK GELISIMI

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
TURK101Türk Dili 1online
TAR101AİİTarihi 1online
EFL 101Yabancı Dil 1 (İngilizce)salı 15:00-17:00 KC-2 + hybrid
ÇOG101ÇOG101 Çocuk Gelişimi 1PERŞEMBE 14:00-16:00 KC2
ÇOG 103 EGT419Özel Eğitim 1perşembe 09:00-11:00 KC3
ÇOG 105Temel Tasarımsalı 09:00- 12:00 Victoria 39 2/5
ÇOG 107Çocuk Psikolojisi ve Ruh Sağlığı (RPD311ile)Çarşamba 11:00-13:00 Ofis
ÇOG109ÇOG109 Eğitimde Araç Gereç Geliştirmeperşembe 11:00-13:00 KC3
SeçmeliRPD101 PSİKOLOJİYE GİRİŞÇARŞAMBA 14:00-16:00 KC3
Seçmeli(RPD313 Ailede Bağml. Eğt)cuma 11:00-13:00 KC3



ÇOG207ÇOG207 Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Uygulama 1 EBRU ÇORBACIuygulama yerinde ; SALI/ çarşamba14:00-17:00
ÇOG209ÇOG209 Çocukta Bilim ve TeknolojiPERŞEMBE 14:00-16.00 comp lab 2
ÇOG211ÇOG211 Çocukla İletişimÇARŞAMBA 09.00-11.00 KC6



SeçmeliRPD 203 ÖĞRENME PSİKOLOJİSİSALI 9.00-11.00
KC6
SeçmeliSMY209/ TCS201/ HALK105 İletişim Becerilerine Giriş/ İletişimortakders çarşamba 11:00-13:00 VICTORIA39
SeçmeliRPD409 KRİZE MÜDAHALEPazartesi 11:00-13:00 KC5
EGT309EGT309 SINIF YÖNETİMİPazartesi 15:00-17:00OFİS
SeçmeliRPD103 KÜLTÜREL ANTROPOLOJİPerşembe 09.00-11:00 toplantı odası+ HYBRID
SeçmeliEGT311 EĞİTİMDE AHLAK VE ETİKCuma 14:00-16:00 toplantı odası
ANESTEZİ

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
SMY101AnatomiÇARŞAMBA 16.00-18.00
KC1
SMY103FizyolojiÇARŞAMBA 14.00-16.00
KC1
SMY105/ GRUP 2Kimya (ANESTEZİ İÇİN)PAZARTESİ 11:00-13:00 meetingroom
ANE101Anestezi Uygulama Idanışmanınızla iletişime geçiniz!
EFL101İngilizce Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
TAR101AİİTarihi Ionline
TUR101Türk Dili Ionline
SeçmeliSMY109 Tıbbi TerminolojiPERŞEMBE 09.00-11.00
ONLINE



ANE201Mesleki İngilizce ISALI 13:00-15:00 KC1
ANE203Mesleki Uygulamalardanışmanınızla iletişime geçiniz!
ANE205Klinik Anestezi Ionline
SeçmeliSMY207Meslek EtiğiPERŞEMBE 11.00-13.00
ONLINE
SeçmeliFZT207 NÖROLOJİK HASTALIKLAR GRUP-1Pazartesi 15:00-17:00 FİZYOTERAPİ LAB.
SeçmeliSMY106 STERİLİZASYONÇARŞAMBA 11.00-13.00
ONLINE
FİZYOTERAPİ

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
EFL101İngilizce Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
FZT101Fizyoterapide Isı Işık AjanlarıPAZARTESİ 11.00-13.00 FİZYOTERAPİ LAB
SMY101AnatomiÇARŞAMBA 16.00-18.00
KC1
SMY103FizyolojiÇARŞAMBA 14.00-16.00
KC1
SMY107Fizikpazartesi 14:00-16:00 KC1
SMY109Tıbbi TerminolojiPERŞEMBE 09.00-11.00
ONLINE
seçmeliSMY207 Meslek EtiğiPERŞEMBE 11.00-13.00
ONLINE
seçmeliAMH115/ SMY209/ TCS201/ HALK105 İletişim Becerilerine Giriş/ İletişimortakders çarşamba 11:00-13:00 VICTORIA 39
TAR101Atatürk İ.ve İ. Tarihi Ionlıne
TURK101Türk Dili Ionlıne



seçmeliAMH113 Proje Kültürü (EGT303)Çarşamba 14:00-16:00 toplantı odası
FZT201Sağlık Psikolojisicuma 09:00-11:00 KC3
FZT203Ortopedik HastalıklarÇARŞAMBA 10.00-12.00 FİZYOTERAPİ LAB
FZT205Romatizmal HastalıklarCUMA 14:00-16:00 FİZYOTERAPİ LAB
FZT207Nörolojik Hastalıklar - GRUP1Pazartesi 15:00-17:00 FİZYOTERAPİ LAB.
FZT209Fizyoterapi Yöntemleri IISALI 10.00-12:00 FİZYOTERAPİ LAB
FZT211Egzersiz FizyolojisiCUMA 11.00-13.00 FİZYOTERAPİ LAB
FZT213Mesleki İngilizce Isalı 13:00-15:00 KC1



podoloji

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
TUR101Türk Dili Ionline
EFL101İngilizce Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
TAR101Atatürk İlke ve İnkilap Tarihi-Ionline
SMY101AnatomiÇARŞAMBA 16.00-18.00
KC1
SMY103FizyolojiÇARŞAMBA 14.00-16.00
KC1
POD105POD105 Temel MikrobiyolojiÇARŞAMBA 09:00-11:00
ONLINE
POD 107POD107 PodolojiPAZARTESİ 11.00-13.00 
ONLINE
POD 109POD 109 Podoloji Uygulamaları-IICUMARTESİ 09:00-12:00 KC9



POD203POD203 Podoloji Uygulamaları-IIICUMARTESİ 09:00-12:00 KC9
POD205POD205 Diyabet ve Ayak Sağlığı-ISALI 11.00-13.00 
ONLINE
POD207POD207 Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon UygulamalarıSALI 14.00-16.00 FIZYOTERAPİ LAB
EH207 ARIIII POD102BiyokimyaPAZARTESİ 09:00-11:00 KC7
SEÇMELİSMY207Meslek EtiğiPERŞEMBE 11.00-13.00
ONLINE
SEÇMELİSMY109 Tıbbi TerminolojiPERŞEMBE 09.00-11.00
ONLINE
SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ

SKP101Temel Hukuk (TBUS207 İle birlikte)pazartesi 09:00-11:00 KC4
SKP103/ TBUS101Genel İşletmeÇARŞAMBA 10:00-13:00 KC5
SKP105Genel Sağlık BilgisiPERŞEMBE 14:00-16:00
ONLINE
SKP107SKP107 Genel Ekonomi (TBUS211 Mikroekonomi ile birlikte)Pazartesi 14.00-17.00 Arabahmet Amfi
EFL101İngilizce Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
TAR101Atatürk İ.İ.T Ionline
TURK101Türk Dili Ionline
SMY109Tıbbi TerminolojiPERŞEMBE 09.00-11.00
ONLINE
SKP109İstatistikcuma 17:30-19:30 online



FZT213Mesleki Ingilizcesalı 13:00-15:00 KC1
SMY205Toplam Kalite Yönetimiçarşamba 14:00-16:00 onlıne
SMY207Meslek EtiğiPERŞEMBE 11.00-13.00
ONLINE
İLK VE ACİL YARDIM

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
SMY101 İAY101AnatomiÇARŞAMBA 16.00-18.00
KC1
SMY103 İAY103FizyolojiÇARŞAMBA 14.00-16.00
KC1
İAY105Acil Hasta Bakımı IPazartesi 09:00-11:00 KC5
İAY107İAY107 Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme IÇARŞAMBA 10:00-12:00 55/57SOCIALSPACE
İAY109İAY109 Acil Sağlık Hizmetleri IPazartesi 14:00-17:00 KC2
İAY111/ SMY109Tıbbi TerminolojiPERŞEMBE 09.00-11.00
ONLINE
EH203PRATİK İLAÇ BİLGİSİ ISALI 9.00-11.00 KC5 (İKİNCİ SINIF DERSİ)
TAR101Atatürk İ ve İ Tarihi Ionline
TURK101Türk Dili Ionline
EFL101Yabancı Dil Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
SeçmeliSMY106 STERİLİZASYONÇARŞAMBA 11.00-13.00
ONLINE
seçmeliSMY207Meslek EtiğiPERŞEMBE 11.00-13.00 
ONLINE



İAY201Mesleki Uygulama ICUMA UYGULAMA HASTANESİ
İAY202Mesleki Uygulama II
İAY204Acil HAsta Bakımı IIIPERŞEMBE 14.00-17.00 KC4
İAY205İAY205 Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme IIIÇARŞAMBA 10:00-12:00 55/57SOCIALSPACE
İAY206İAY206 Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme IVçarşamba 14:00-16:00 55/57SOCIALSPACE
İAY207İAY207 Travma BilgisiSALI 14.00-16.00 COMP LAB 1
eczane hizmetleri

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
EFL101YABANCI DİL Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
EH101İLAÇ ŞEKİLLERİ TEKNOLOJİSİpazartesi 11:00- 13:00 SMYO UYGL. LAB
EH103ECZANE TEKNİKERLİĞİNE GİRİŞPazartesi 14.00-17:00 SMYO UYGL. LAB
SMY101ANATOMİÇARŞAMBA 16.00-18.00
KC1
SMY103FİZYOLOJİÇARŞAMBA 14.00-16.00
KC1
SMY105KİMYA (GRUP1)PAZARTESİ 09:00-11:00
TAR101ATA.İLKE VE İNK. TAR. Ionline
TURK101TÜRK DİLİ Ionline



EH 201ECZANE MESLEKİ UYGUL. Icuma 09:00-17:00 UYGULAMA YERİNDE
EH203EH203 PRATİK İLAÇ BİLGİSİ ISALI 9.00-11.00 KC5
EH205EH205 ECZACILIKTA TEMEL HESAPLAMALARSALI 14.00-16.00 KC5
EH207 ARIIII POD102BiyokimyaPAZARTESİ 09:00-11:00 KC7
SKP105GENEL SAĞLIK BİLGİSİPERŞEMBE 14:00-16:00
ONLINE
SMY109TIBBİ TERMİNOLOJİPERŞEMBE 09.00-11.00
ONLINE
SEÇMELİSMY207Meslek EtiğiPERŞEMBE 11.00-13.00
ONLİNE
TIBBI GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ (TEKNOLOJİLERİ)

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
TGT101Tıbbi Görüntüleme Idanışmanınızla iletişime geçiniz!
TGT103Tıbbi ve Radyolojik Terminolojipazartesi 19:00-21:00 KC1
SMY101AnatomiÇARŞAMBA 16.00-18.00
KC1
SMY103FizyolojiÇARŞAMBA 14.00-16.00
KC1
SMY107Fizikpazartesi 14:00-16:00 KC1
SMY105/ GRUP2KimyaPAZARTESİ 11:00-13:00 (ANESTEZİ İLE)
TAR101Atatürk İl ve İnk Tar Ionline
TUR101Türk Dili Ionline
EFL101İngilizce Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
SeçmeliSMY207Meslek EtiğiPERŞEMBE 11.00-13.00
ONLINE



TGT201Tıbbi Görüntüleme IIIdanışmanınızla iletişime geçiniz!
TGT205Nükleer Tıppazartesi 17:00-19:00 KC1
TGT203Mesleki İngilizce Isalı 13.00-15:00 KC1 (+ONLINE)
SERAMİK VE ÇİNİCİLİK

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
ÇİN101TEMEL SANAT EĞİTİMİsalı 09:00- 15:00 ARABAHMET
ÇİN107SERAMİK TARİHİ I-cuma 14:00-16:00 Victoria 39+online
ÇİN109SERAMİK TERMİNOLOJİSİpazartesi 10:00-13:00 Victoria 2/4+ online
ÇİN111TEKNİK RESİM VE PERSPEKTİFçarşamba 14:00-17:00 OsmanKeten Atölyesi
ÇİN113SERAMİK UYGULAMA Içarşamba 10:00-13:00 SeramikAtölye
EFL101YABANCI DİL Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
TAR101ATATÜRK İLK.ve İNK. TAR. Ionline/ muafiyet sınavı yapılacak
TURK101TÜRK DİLİ Ionline/ muafiyet sınavı yapılacak



MED141SANAT VE KÜLTÜR TARİHİpazartesi 14:00-17:00 Victoria39+ online



ÇİN201ALÇI MODEL, ŞEKİLLENDİRME VE KALIP UYGULAMALARI Isalı 17:00-19:00
ÇİN203DEKOR TEKNIKLERICUMA 17:00-19:00
ÇİN205YÜZEY TASARIMIsalı 19:00- 21:00
ÇİN209PİŞİRİM YÖNTEMLERİ VE FIRINLARçarşamba 17:00-19:00
ÇİN211ENDÜSTRİYEL SERAMİK TASARIMI IÇARŞAMBA 19:00-21:00
ÇİN213SERAMİK UYGULAMA IIIçarşamba 10:00-13:00 SERAMİK ATÖLYE
SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
SÜS201SÜS201 Kesme Çiçek Yetiştiriciliği IPAZARTESİ- 10:00-12:00 COMP LAB1
SÜS205SÜS205 İç Mekan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği IPazartesi 14:00-17:00 COMP LAB 1
SÜS207SÜS207 Bitki FizyolojisiSalı 10:00-13:00 online
SÜS209SÜS209 Bitki KorumaÇarşamba 10:00-13:00 online
SÜS211SÜS211 Mesleki UygulamaPerşembe 10:00- UYGULAMA YERINDE
SÜS203Dış Mekan Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ICuma 10:00-13:00
MUTFAK SANATLARI/ AŞÇILIK

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
AS 107MUTFAK PLANLAMASIMONDAY 14:00-17:00 KC6
AS 109MUTFAKTA KALİTE YÖNETİMİtuesday 14:00-17:00 KC6
AS 111PİŞİRME YÖNTEMLERİ-I17:00-19:00 ARABAHMET 
TAR101ATATÜRK İLKE. VE İNK. TAR. - Ionline
TURK 101TÜRK DİLİ - Ionline
EFL101-YBD101YABANCI DİL – IPerşembe 15:00-17:00 KC-1 ONLINE
AS 201SOĞUK MUTFAKCuma 09:00-12:00 ARABAHMET 
AS 203MUTFAK ÜRÜNLERİCuma 12:00-15:00 ARABAHMET 
AS 205MESLEKİ YABANCI DİL-Isalı 13:00-15:00 KC1
AS 207PASTANE ÜRÜNLERİ17:00-19:00 ARABAHMET 
AS 209İŞLETME YÖNETİMİ-IFRIDAY 14.00-17:00 KC4
HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

CODESCOURSE NAMETIME/ PLACE
HALK 101Araştırma Yöntemlerisalı 11:00-13.00 ONLINE
HALK 103Halkla İlişkilere GirişCUMARTESİ 09.30-11.30 VICTORIA 39
HALK 105İletişime Girişçarşamba 14:00-16:00 ONLINE
HALK 107Pazarlama İlkeleriCUMARTESİ 11.30- 13:30 VICTORIA 39
HALK 109Reklamcılığa ve Tanıtıma Girişperşembe 11:00-13:00 KC-6+online
TAR 101Atatürk İlkeleriVeİnkilapTarihi IONLINE
EFL101İngilizce Isalı 15:00-17:00 KC-2 ONLINE
TURK 101Türk Dili Ionline
BİL 103Bilgisayar Ionline
MED203Görsel Tasarıma Giriş (HALK203)perşembe 09:00- 11:00 COMP LAB 2
TCS201/ AMH115/ SMY209/ HALK207İLETİŞİM BECERİLERİNE GİRİŞ / İLETİŞİM/ KİŞİLER ARASI İLETİŞİMortakders çarşamba 11:00-13:00 VICTORIA 39
FASHION

codecourse nametime & place
FSH001Textile TechnologyPLEASE CONTACT WiTH YOUR ADVISOR/ danışmanınızla iletişime geçiniz!
FSH141History of Fashion ArtÇarşamba 10:00-13:00 55-57 Social Space
FSH105Introduction to Arts Education IPLEASE CONTACT WiTH YOUR ADVISOR/ danışmanınızla iletişime geçiniz!
FSH107Experimental Clothing DesignCumartesi 10:00-13:00 55-57 Social Space
NH001National HistoryONLINE
Elective Course-1(PA311 Experimental Media)thursday 10:00-13:00 Victoria 39
Elective Course- 2(PA311 Printmaking)friday 10:00- 13:00 Victoria 2/4
TURK001Turkish Ionline
EGL101English Ithursday 13:00-15:00 KC1