TR
TR
×

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’ni tercih edecek olan aday öğrencilere, Lisans Programlarında bursunu %100’e tamamlama avantajı sunuyor.

 

Üniversitemiz,  %75 , %50 ve burssuz Kontenjanlı Lisans Programına ilk 3'te tercih yapan aday öğrencilerinin burslarını %100’e tamamlıyor.  Ön LisansProgramına ilk 3'te tercih yapan aday öğrencilerin burslarını ise %75’e tamamlıyor.

Sen de ilk 3 tercih içinde Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’ni seç ve bu avantajlardan faydalan.

 

%100’e Tamamlama Bursu & %75’e Tamamlama Bursu ,  diğer ÖSYM Bursu veya İndirimler ile birleştirilemez.

 

ÖSYM Kılavuzunda belirtilen bölümlere göre %100, %75 ve %50 burslu programları tercih ederek ÖSYM’ce Üniversitemize yerleştirilen öğrencimiz, eğitim ücretinden yukarıda belirtilen oranlarda muaf tutulurlar (Eğitim Ücretine ek olarak kayıt harcı ve %5 KDV alınmaktadır).


Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nde üstün başarı, “Yüksek Akademik Başarı Bursu” ile ödüllendirilir. En az 10 bölüm dersini tamamlayan ve genel kümülatif not ortalaması (CGPA) 3.50 üzerinde olan öğrenciler bu bursa başvurabilirler. Verilecek burs sayısı Rektörlük kontenjanına tabi olup, dönemseldir.

 

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nde İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek bir akademik yıl sonunda bu programı ilk üç arasında başarı ile tamamlayan öğrencilere, izleyen lisans dönemi için eğitim ücretinin yarısı (%50) oranında burs verilir. Bursun devamı için öğrencinin lisans programında başarılı olması gerekmektedir.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nde ayrıca değişik oranlarda eğitim ücreti indirimi uygulanmaktadır.

İNDİRİMLER

TSK ve KKTC G.K.K. halen görevli ve emekli olan personel çocuklarına

%50

KAÜ spor kulüplerinde faal olan öğrencilere

%25 - %100

KAÜ’de öğrenim gören kardeşlere

%25’er

KAÜ’de evli olarak öğrenim gören eşlere

%25’şer

Görevli, emekli öğretmen ve öğretim elemanı çocuklarına

%50

T.C. Elçiliklerinde görevli personel çocuklarına

%50

Polis çocuklarına (Emekli olanlar dahil)

%50

Gazi çocuklarına

%50

Şehit çocuklarına

%100

Sarı kart sahibi basın mensubu çocuklarına

%50

T.C. devlet dairelerinde görev alan tüm memur çocuklarına (Emekli de dahil)

%25

Çiftçi çocuklarına

%25


Yukarıda belirtilen tüm indirimler 2020 - 2021akademik yılında kayıt yapacak öğrenciler için geçerlidir.

Üniversitemiz akademik programlarına ÖSYM bursu ile yerleştirilen öğrencilere sağlanan burslar veya özel indirimler hazırlık programı da dahil olmak üzere yalnızca eğitim ücretini kapsamaktadır. Ayrıca, kayıt harçları ve KDV ödenmek zorunluluğundadır.

Öğrenim bursu, hazırlık programı dahil öğrencinin üniversitede öğrencilik haklarından yararlandığı sürece (akademik başarıdan bağımsız olarak) kesilmez. ÖSYM bursları; dört yıllık lisans programlarında 7 yıl; iki yıllık önlisans programlarında 5 yılı kapsamaktadır. Üniversite belirlediği programlar arasında, Üniversitemiz içinde yatay geçiş yapan ÖSYM burslu öğrenciler, yatay geçiş yaptıkları programda ÖSYM bursundan aynı oranda yararlanırlar.

İndirim tablosundan yararlanacak öğrencilerimiz için; ÖSYM tarafından üniversitemize yerleştirilmiş veya Özel Yetenek sınavlarımızda başarı gösterip kayıt hakkı kazanmış olmaları gerekmektedir. İndirim onayının Öğrenci İşleri Ofisinin resmi evrakı onayı sonrasında meslek indirimini alan öğrenciler, almış oldukları indirimleri kayıttan mezuniyete kadar geçerli olup, İngilizce Hazırlık okulunu kapsamakta ve öğrencinin akademik başarısına bakılmadan devam etmektedir.
Birden fazla indirim veya bursun hak edilmesi halinde, öğrenci en yüksek orandaki bir indirim veya burstan yararlanabilecektir.