Aday Öğrenciler Burslar

Burslar

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’ni tercih edecek olan aday öğrencilere, Lisans Programlarında bursunu % 100’e tamamlama avantajı sunuyor.

 

 Üniversitemiz, % 75, % 50 ve burssuz Kontenjanlı Lisans Programına tercih yapan aday öğrencilerinin burslarını % 100’e tamamlıyor. % 50 ve burssuz Kontenjanlı Ön Lisans Programına tercih yapan aday öğrencilerin burslarını ise % 75’e tamamlıyor.

Sen de ilk 3 tercih içinde Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’ni seç ve bu avantajlardan faydalan.

 

% 100’e Tamamlama Bursu & % 75’e Tamamlama Bursu ,  diğer ÖSYM Bursu veya İndirimler ile birleştirilemez.

 

% 100’E & % 75’E TAMAMLAMA BURS İMKANLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN

 

Özel Yetenek Sınavı ile yerleşen öğrencilere ek burs avantajı ile;

YGS herhangi bir puan türünden;

 

* Erken Başvuru bursları Özel Yetenek Bursuna eklenecektir.

 

ÖSYM Kılavuzunda belirtilen bölümlere göre % 100, % 75 ve % 50 burslu programları tercih ederek ÖSYM’ce Üniversitemize yerleştirilen öğrencimiz, eğitim ücretinden yukarıda belirtilen oranlarda muaf tutulurlar (Kayıt harcı, aktivite ücreti, sağlık sigortası ve % 5 KDV alınmaktadır).


Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nde üstün başarı, “Yüksek Akademik Başarı Bursu” ile ödüllendirilir. En az 10 bölüm dersini tamamlayan ve genel kümülatif not ortalaması (CGPA) 3.50 üzerinde olan öğrenciler bu bursa başvurabilirler. Verilecek burs sayısı Rektörlük kontenjanına tabi olup, dönemseldir.

 

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nde İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek bir akademik yıl sonunda bu programı ilk üç arasında başarı ile tamamlayan öğrencilere, izleyen lisans dönemi için eğitim ücretinin yarısı (% 50) oranında burs verilir. Bursun devamı için öğrencinin lisans programında başarılı olması gerekmektedir.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nde ayrıca değişik oranlarda eğitim ücreti indirimi uygulanmaktadır.